تبلیغات
دنا کوچ - زیبایی یعنی چه؟
(: خ :)

زیبایی یعنی چه؟

پنجشنبه 14 خرداد 1394 03:00 ب.ظ

نویسنده : دنا کوچ

زیبایی یعنی چه؟

چند سال پیش این موضوع ذهن منو مشغول به خودش کرد. برای همین شروع به تحقیق راجبش کردم.

و نتایجم به این شکل بود...

زیبایی یک مفهوم کلیه که از دید هر انسانی میتونه با درجات بالایی فرق کنه. 

اگه در عمق اون بریم میبینم دلیلی نداره که یک بچه که در جنگل بین میمون ها بزرگ شده خم شدگی شانه ها رو زشت و زننده بدونه چون یکی از نکات زیبایی اینه که، ذهن تصاویر خاطره انگیز خوب و یا اونهایی که بخاطر تکرار براش عادی اند رو میتونه زیبا معنی کنه.

ممکنه اون چیز رو زیاد دیده باشه و یا درباره ی اون خوبی های زیادی شنیده باشه تا ذهن با دیدنش احساس آرامش و آشنایی بیاره. زیبایی حتی با مرز های قومیت، ملیت و فرهنگ قابل تغییره.

اگه بخواید تارزان رو مثال بزنیم دلیل اینکه اون از دماغ پخ گوریلی پدرش احساس وحشت نمیکرده این بوده که با اون بزرگ شده. بهش عادت کرده و همون طور که من دوستی دارم که از مرد هایی با دماغ بزرگ خوشش میاد(طبق یه روند تحقیقی فهمیدم تمام مردهای اعضای خانوادش دماغ های تپلی دارن) این براش یک امر آشنا و عادی شده و دوست من هم از دوست پسر دماغ گندش راضیه!

بله ماجرای زیبایی خیلی جالب میتونه باشه. مثل فوق العاده زشت بودن خالکوبی برای بعضی آدم ها و فوق العاده محرک بودن اون برای بعضی های دیگه.

یک چیز مهم تر

فرض کنید، شما به جلوی آینه میرید و به خودتون لبخند میزنید و وقتی که دندان های سفیدتون در شیشه ی رو به رو میدرخشه  ممکنه حتی عاشق دندان های خودتون بشید.

اما یه لحظه صبر کنید!! آیا می دونید مردمانی در قاره ی آفریقا وجود دارن که دندان هاشون رو با مواد طبیعی شیمیایی سیاه می کنن تا زیبا بشن؟ من که اصلا از دندان های سیاه مجذوب نمیشم.


در گذشته بعد از خوندن این مطلب درباره ی علایق مردم قاره های جهان و !آفریقا! ابروهام رو هم چین خوردنو فکرم هم کمی خشکش زد. در اصل زیبایی کاملا مفهمومی اختصاصیی داره. فرهنگ، پیشینه ی مردم، افراد مشهور یک ملت، افراد تحقیر شده ی جامعه و یا قانون هایی که بزرگ تر ها و افراد مهم درباره ی زیبایی در ذهن ما شکل میدن که می تونه بر شدت مثبت و منفی مفهوم جمال در ابعاد مختلف اثر بزاره.


خوبه که بدونیم هر انسانی با هر ظاهری میتونه دارای زیبایی هایی باشه و یک جور زیبا به نظر بیاد. چون مهم اینه که فردچطور نگاه بکنه. این ما هستیم که انتخواب می کنیم چه چیزی رو زیبا و چه چیزی رو زشت ببینیم. با باور هایی که شکل داده شدن. 


همه ی قومیت ها رو با هر قیافه ای دوست دارم و میگم قبل از اینا به زیبایی وجود درونیتون فکر کنید چون اون همیشه مقیاس ثابتی خواهد داشت و اون پاک و خوب بودنه.      به عشق فکر کنید


مهم بودن خیلی خوبه اما از اون مهم تر خوب بودنهدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 خرداد 1394 07:44 ب.ظ